To 4ο ΓΕΛ Σερρών ήταν το ένα από τα δύο πρώτα σχολεία στο Ν. Σερρών που εγκαινίασαν με επιτυχία τη διαδικασία της Διαπίστευσης των οργανισμών στον πρώτο γύρο των αιτήσεων κατά τον Οκτώβριο του 2020 και επωφελήθηκαν από τη δράση της κινητικότητας και την πρόσβαση σε περισσότερες, απλουστευμένες δυνατότητες και σχέδια χρηματοδότησης στο πλαίσιο του νέου προγράμματος Erasmus+ της Ευρωπαϊκής Ένωσης για την εκπαίδευση, την κατάρτιση, τη νεολαία και τον αθλητισμό για την περίοδο 2021-2027.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε το επισυναπτόμενο αρχείο "ΕΙΣΑΓΩΓΗ" που ακολουθεί.

1. Για την παρουσίαση του σεμιναρίου CLIL στην Ουγγαρία μπορείτε να δείτε το επισυναπτόμενο αρχείο "ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ CLIL".

2. Για την παρουσίαση στην Ρουμανία μπορείτε να δείτε το επισυναπτόμενο αρχείο "ΡΟΥΜΑΝΙΑ"

3. Για την ανάθεση διδασκαλίας στην Γαλλία μπορείτε να δείτε την παρουσίαση "ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ".

4. Για την Επιτόπια παρακολούθηση εργασίας Γάλλων εκπαιδευτικών στο 4ο ΓΕΛ μπορείτε να δείτε το "ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ" που ακολουθεί. Επίσης μπορείτε να ακούσετε την εκπομπή στην ΕΡΑ Σερρών πατώντας εδώ.

5. Για το σεμινάριο κατάρτισης εκπαιδευτικού του σχολείου μας πάνω σε σύγχρονες παιδαγωγικές πρακτικές στην Πράγα της Τσεχίας, δείτε την παρουσίαση κατά την ενδοσχολική επιμόρφωση που ακολούθησε στο σύλλογο διδασκόντων του σχολείου μας

6. Διάχυση 1ου Γύρου Διαπιστευμένου Σχεδίου 4ου ΓΕΛ_Ημερίδα Καλών Πρακτικών 2023 Β/θμιας Εκπαίδευσης Σερρών.

Άρθρο δραστηριοτήτων στο ηλεκτρονικό περιοδικό Καθηγητών Αγγλικής Δημόσιας Εκπαίδευσης Ν. Σερρών.

Εξαμηνιαίο Δελτίο για την Εκπαίδευση Ανοιχτοί ΧώροιOpen Spaces Biannual Bulletin.

10ο Τεύχος: Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 2022  σσ.24-26.

Μετάβαση στο σύνδεσμο

Δείτε τη Σελίδα του Σχεδίου μας στα Social media στο σύνδεσμο