Ολοκληρώθηκε και φέτος η εκπαιδευτική ανταλλαγή ανάμεσα στο 4ο ΓΕΛ και στο Liceo Scientifico annesso al Convitto Nazionale di Assisi στο πλαίσιο της αδελφοποίησης των σχολείων.

Η εκπαιδευτική ανταλλαγή περιλάμβανε επίσκεψη μαθητών και εκπαιδευτικών από την Ασίζη στις  Σέρρες στις 08/03/2024  έως 12/03/2024 και επίσκεψη μαθητών και εκπαιδευτικών του 4ου ΓΕΛ στην Ασίζη στις 23/03/2024 έως 28/03/2024. Το πρόγραμμα και των δύο επισκέψεων περιλάμβανε ποικίλες δραστηριότητες: υποδοχή από δημόσιους φορείς, συμμετοχή των μαθητών σε μαθήματα, επισκέψεις σε τόπους με ιστορική σημασία, επισκέψεις σε μέρη φυσικού κάλλους, φιλοξενία των μαθητών σε οικογένειες. Στηρίζουμε το πρόγραμμα αυτό που κάνει πράξη την ενότητα και την αλληλεγγύη των χωρών και συνεχίζουμε…

We have participated this year in the cultural exchange between the 4th Lyceun in Serres and the στο Liceo Scientifico annesso al Convitto Nazionale di Assisi. This exchange consists of a lot and different activities like attending lessons, visiting places of historical significance or natural beauty, being hosted by families, and many others. We support this exchange, which allows us to make the unity and solidarity between countries real.

Attachments:
Download this file (Έγγραφο1.pdf)Φωτογραφίες[ ]633 Kb