Get Adobe Flash player

Η 25η Διεθνής Ολυμπιάδα Ρομποτικής (I R O .) και το 1 ο επίσημο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αθλητικής Ρομποτικής H. R. S. F . League από την ομοσπονδία ΕΛ.Ο.Α.Ρ.Τ. πραγματοποιήθηκαν στο Taekwondo , στο Π. Φάληρο από τις 16 έως τις 20 Ιανουαρίου 2024, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας , Θρησκευμάτων και Αθλητισμού , Ψηφιακής
Διακυβέρνησης , Οικονομικών , Τουρισμού , Ανάπτυξης , της Γενικής Γραμματείας Έρευνας και
Καινοτομίας του Ελληνικού Οργανισμού Τουρισμού , καθώς και του Οργανισμού UNESCO
Institute for Lifelong earning. Στον Παγκόσμιο Αθλητικό διαγωνισμό o μαθητής της Β΄τάξης του σχολείου μας
Αναστάσιος Ξανθούλης
συμμετείχε σε δυο αθλήματα , εκ των οποίων στην κατηγορία Drone Maze κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο . Επίσης κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία S umo στο 1 ο επίσημο Πρωτάθλημα H R S F . League Ο διαγωνισμός αυτός δημιούργησε στο μαθητή μας μια μοναδική εμπειρία ό που έμαθε να συνεργάζεται με συνομήλικους αθλητές και να λειτουργεί με ομαδικό πνεύμα . Επιπλέον γνώρισε την τεχνολογία και την τεχνογνωσία των άλλων χωρών, καθώς ανέπτυξε σχέσεις με καινούργιους ανθρώπους Τα μέλη της ομάδας αποτελούνται από παιδιά Λυκείου, Γυμνασίου και Δημοτικού τα οποία κατέκτησαν συνολικά 14 μετάλλια.